Bauland falszerkezetű passzív ház cellulóz födémszigetelése
2012 február 10., péntek 10:41
.jpg)
Jelen épületnél a polisztirol külső oldalon 30 cm, belső oldalon 5 cm. Hőtechnikai szempontból a belső oldallal nem nagyon számolnak tervezéskor, mivel előszeretettel szabdalják kerszetbe kasul elektromos és gépész vezetékek.
A passzív házak határoló szerkezeteit alacsony U érték, hézagmentesség és légtömörség jellemzi. A családi ház zárófödéme fölött cellulóz hőszigetelést készítettünk, 40 cm vastagságban.
A tetőszerkezetre a fokozott szigetelés megőrzése érdekében az épületből nem lehet feljutni, csak kívülről.
A passzív ház nyílászáróit az osztrák Internorm cég gyártotta. Építettük már be gerendaházba, ezért nem volt ismeretlen. Magas minősége, remek vasalatai, masszív megjelenése a legjobb választás. 3 rétegű üveggel, homogén fa szerkezettel 0,7-0,8 W/m2K összértékkel rendelkeznek.
.jpg)
A telek, és terület adottságaiból szinte kézenfekvő az épület tájolása. Vele együtt a helyiségek kiosztása. Szembetűnőek a hatalmas nyílászárók, melyek a fűtési energia egy nagy részét szolgáltatják benapozás által.
Lassan összeáll a kép. Egy borzasztóan takarékos házunk van, nem nagyon költünk fűtésre. Nagyon extrém esetekben, pl. -10 fok alatt viszont szükség lehet egy kis hőpótlásra. Ilyenkor a rekuperátor is egy fűtőszál segítségével rásegít, vagy egyszeű elektromos radiátor, esetleg elektromos kazán segíthet a rendszerben.
Ebből a tortából a födémszigetelés szeletet végezzük el. A kész zárófödém tetején nehézlemez szigetelést készítettek.
Ebben az esetben, ha a koszorú szélén elhelyeznénk a talpszelement, úgy annak környezetében nem lehetne garantálni a megfelelő vastagságot, ezért felemelték azt. Nem nagyon van olyan padlásfödém, ahol később ne kellene ilyen-olyan okból szerelni, javítani. Ha muszáj és fel kell menni, úgy a cellulózt félrehúzva egy hólapáttal el lehet végezni a szereléseket, majd visszazárva továbbra is egyenletes a hőszigetelés. A cellulóz minden részt, minden apró rést kitölt. Tökéletesen homogén.
Az építési szakaszban a házban rengeteg a nedvesség, ezért folyamatos a fűtés, szellőztetés. A vakolás még nincs kész, ez is majd további vízbevitelt jelent. A belső páranyomás óriási az épületbe lépve. Az emeleti szobák mennyezetén, a folymatos páralecsapódás hatalmas cseppekben alkot domborművet. Az aljzatbeton, vakolás, de még a glettelés-festés is sok sok nedvességet juttat az épületbe, amit mindenképpen ki kell szárítani. Az idő előtti használatbavétel masszív párásodást okozhat. (persze a szellőztetőgép nagyon sokat segít a páratartalom megfelelő szintjének stabilizálásában)
A galériában látható a többi helyszínen készült fotó is.
Pezocell qr névjegy
