A kistarcsai Római Katolikus templom, a gyülekezet összefogásában újult meg. A nyílászárók cseréje mellett, a födémet hőszigetelése is megoldandó probléma volt. A födém cseh süveg boltozat, amely 5 boltszakaszból áll. Ezen felül szigetelésre került a torony oldalain lévő oldaltér, valamint a sekrestye és oktatótér födéme is. Lássuk hogyan készült.
 
Az egyenes VB. födém szigetelése egyszerű, laza terítésű cellulóz szigetelés.  A bonyolultabb a boltozatok hőszigetelése. A bonyodalmat nem a cellulóz szigetelés kifújása, vagy a helyszínre jutattása jelenti. A boltozat meredeksége, az újságpapír hőszigetelés ott tartása a kérdéses.
A cseh süveg boltozat alapja egy képzeletbeli félgömb, melyet egy kockán, vagy téglatesten tolunk át. Gyakorlatilag a félgömböt négy oldalon csonkoljuk. Az így keletkezett forma felülete az, amelyre cellulóz szigetelést fújunk. Az elhelyezkedése itt is laza terítés.
 
A hőhídak elkerülése érdekében a boltozat alsó pontjait részben megtöltjünk 40-60 cm magasságig, majd fokozatosan csökkentve a vastagságot a boltozat tetején a kívánt vastagságban fejezzük be a szigetelést. A templom tetőszerkezete nemrég lett újra készítve, melynek során a rácsos szaruzat kötő gerendáin készült deszkaborítású járófelület. Ennek köszönhetően a tetőtér bejárható, szervizelhető. A szigetelés így a kívánt vastagságban készíthető, illetve az esetenkénti közlekedés nem zavarja. A technika érdekessége, hogy ez nem száraz, hanem vizes fújás. A cellulóz fújó cső végén egy víz permetező fej-egység kerül, egy slagcsatlakozással. A kifújt cellulózzal egyidőben vízpermet köti meg az anyagot. A víz haszna a tapadás, a lecsúszás elkerülése. Mivel a száraz papírszigetelés nem tartalmaz ragasztót, vagy kötőanyagot, a víz segít a meredekebben felhordott szigetelés stabilizálására.
 
A régi szerkezet kötőgerendáit és vonó vasait meghagyták. Részben az új koszorú befogja, részben mivel nincs útban. Ugyan a templom falainak szigetelése nem nagyon megoldható, de már az eddig elkészült munkák is költségcsökkentést fognak hozni.